სამუშაო შეხვედრა მცირე და საშუალო ბიზნესის წარმომადგენლებთან
დღეს, 17 მაისს (2018წ.), საქართველოს ინტელექტუალური საკუთრების ეროვნული ცენტრი - საქპატენტი მართავს სამუშაო შეხვედრას მცირე და საშუალო ბიზნესის წარმომადგენლებთან, სადაც განიხილება ინტელექტუალური საკუთრების მენეჯმენტი, ბრენდინგის სტრატეგია, მისი ეკონომიკური მნიშვნელობა და დაცვის მექანიზმები. ამასთან, პროექტის ფარგლებში საქპატენტის წარმომადგენლები დაინტერესებულ კომპანიებთან გამართავენ ინდივიდუალურ შეხვედრებს, შეაფასებენ კომპანიის ინტელექტუალური საკუთრების აქტივებს და დაეხმარებიან მათ IP პორტფელის შემუშავებაში.
შეხვედრა ტარდება ,,ინტელექტუალური საკუთრების მნიშვნელობა მცირე და საშუალო საწარმოებისათვის“ (Value of Intellectual Property for SMESVIP4SME) პროექტის ფარგლებში, რომელიც დაფინანსებულია ევროკავშირის ინოვაციებისა და კვლევების პროგრამის ,,Horizon 2020”-ის მიერ და ითვალისწინებს მცირე და საშუალო საწარმოებისათვის საინფორმაციო, სამუშაო და პირისპირ შეხვედრების გამართვას. აღნიშნული პროექტის პირველი ეტაპი განხორციელდა 2017 წელს.

Meeting with Small and Medium Business Representatives
Today, on May 17, 2018, National Intellectual Property Centre of Georgia Sakpatenti is organizing a meeting with small and medium business representatives. During the meeting issues of IP management, branding strategy, its economic significance and protection mechanisms are discussed. Along with this, within the Project, Sakpatenti representatives will hold individual meetings with interested companies, will assess the intellectual property assets of the companies and assist them in drafting an IP portfolio.
The meeting is held within the Project “Value of Intellectual Property for SME” – (VIP4SME), funded by European Union Program for Research and Innovations “Horizon 2020”, and it envisages organization of information meetings, workshops and face-to-face meetings for representatives of small and medium enterprises.