ევროკავშირის ინტელექტუალური საკუთრების უწყების მიერ ორგანიზებულ სასამართლო პრაქტიკის შესახებ გამართულ კონფერენციაში საქპატენტის წარმომადგენლებმა მიიღეს მონაწილეობა
07 მაისი 2024 წ.
29-30 აპრილს ესპანეთში, ქ. ალიკანტეში ინტელექტუალური საკუთრების სასამართლო გადაწყვეტილებების შესახებ ევროკავშირის ინტელექტუალური საკუთრების უწყების (EUIPO) ორგანიზებით რიგით მე-5 კონფერენცია გაიმართა. ღონისძიებას ესწრებოდნენ საქპატენტის თავმჯდომარის მოადგილე თიკა ნებიერიძე და სასაქონლო ნიშნებისა და გეოგრაფიული აღნიშვნების სამმართველოს უფროსი დეა ჭიჭინაძე.
კონფერენციაში, მონაწილეობდნენ ევროკავშირის წევრი და კანდიდატი სახელმწიფოების დელეგაციები. კონფერენციის მიმდინარეობისას აქცენტი გაკეთდა საავტორო უფლებების სფეროში არსებულ გამოწვევებზე, ასევე ტექნოლოგიური განვითარების კვალდაკვალ თანამედროვე საკანონმდებლო გამოცდილების დახვეწაზე.
ევროკავშირის ინტელექტუალური საკუთრების უწყების სააპელაციო საბჭოს მიერ ორგანიზებული კონფერენციის მიზანია ინტელექტუალური საკუთრების სფეროში პროფესიული ინტერესების ფართო სპექტრის მქონე სხვადასხვა ქვეყნის წამყვანი ექსპერტების შეკრება, რათა მათი ჩართულობით, გამოცდილებისა და მოსაზრებების გაზიარებით განიხილონ ინტელექტუალური საკუთრების სასამართლო პრაქტიკასა და კანონმდებლობაში არსებული გლობალური გამოწვევები და განვითარების პერსპექტივები.

Sakpatenti Representatives Participated in the Conference on Judicial Practice Organized by the European Union Intellectual Property Office
May 07, 2024
On April 29-30, the 5th IP Case Law Conference on Intellectual Property, organized by the European Union Intellectual Property Office (EUIPO), was held in Alicante, Spain. The event was attended by Ms. Tika Nebieridze, Deputy Chairperson of Sakpatenti, and Ms. Dea Tchitcinadze, Head, Division of Trademarks and Geographical Indications.
Delegations of EU member and candidate states participated in the conference. During the event, attention was focused on the challenges in the field of copyright, as well as on the elaboration of modern legislative experience in the wake of technological development.
The conference, organized by the Board of Appeal of the European Union Intellectual Property Office, aimed to gather leading experts having a wide range of professional interests in the intellectual property field from different countries, in order to discuss by their involvement, sharing of experience and opinions the global challenges in the judicial practice and legislation related to intellectual property and prospects of development.